Dívká, která si maže rty balzámem
Dívká, která si maže rty balzámem

Mějte rádi své rty

Pomocí těchto jednoduchých triků chraňte své rty před propuknutím oparu.

Protože existuje přímý vztah mezi Vaším celkovým zdravím a zdravím Vašich rtů, pomůže Vám to, že budete pečovat sami o sebe, chránit Váš krásný úsměv. Zde je několik jednoduchých způsobů, jak můžete pamatovat na svoje zdraví, jak můžete mít rádi své rty a jak můžete bojovat proti propuknutí oparu.

Přestaňte si olizovat rty! I když to vypadá, že olizováním se Vaše rty zvlhčují, pravdou je, že se tím vysušují ještě více.

Používejte ochranný balzám nebo lesk na rty. Ale vybírejte pečlivě: některé oblíbené balzámy na rty dokonce podněcují olizování rtů. Ty, které obsahují eukalyptus, kafr, mentol nebo alkohol, mohou ve skutečnosti Vaše rty ještě více vysušit.

Pijte dost vody. Pocením a dalšími tělesnými procesy dochází k neustálému úbytku vody z našeho těla. Doplňování vody v těle při vypití šesti až osmi sklenic vody za den má hodně zdravotních přínosů - včetně měkčích, hebčích, zdravějších rtů.

Jezte správně. Vyvážená strava je dalším posilovačem našeho zdraví.

Vyhýbejte se suchému teplu. Mnoho z nás během zimního období žije a pracuje v prostředí nuceného ohřevu vzduchu. Tento typ tepla obzvláště podporuje rozpraskání rtů, protože neobsahuje žádnou vlhkost. Zvažte používání zvlhčovače nebo mějte na stole aerosolový rozprašovač, který bude udržovat vzduch kolem vás vlhký.

Informujte se. Možná, že mnoho výrobků, které používáte, může ve skutečnosti Vaši kůži vysušovat, např. šampóny, podkladové krémy a rtěnky. Čtěte pozorně štítky na obalech a kdykoli je to možné, snažte se používat hydratační výrobky. S trochou pozornosti navíc můžete udržovat své rty zdravé a hezké vyhnout se jak rozpraskaným rtům, tak oparům.