Jak používat Zovirax Duo

Je klinicky prokázáno, že Zovirax Duo pomáhá bránit rozvoji oparu do stadia puchýřků

Oparu se nemůžete zbavit nadobro, ale můžete  zastavit vývoj puchýřku.

Zovirax Duo je jedinečný krém, který je jednoduché používat a byla také klinicky prokázána jeho schopnost zastavit postup oparu do stadia puchýřku, je-li aplikován už při prvních příznacích brnění. Zkrátí čas hojení, pokud se opar již rozvinul (ve srovnání s krémem bez léčivé látky).

 • První známky oparu

  Pro co nejlepší výsledek aplikujte krém Zovirax Duo již při prvních známkách brnění, pálení nebo svědění.  Čím dříve začnete s aplikací, tím lepší jsou Vaše šance předejít vzniku puchýřku nebo stroupku.

 • 12 let+

  Doporučeno jen pro dospělé a děti ve věku 12 let a starší.

 • Udržovat kůži čistou

  Před aplikací Zoviraxu Duo odstraňte z kůže veškerou kosmetiku. Před a po ošetření oparu si vždy umyjte ruce mýdlem a vodou.

 • Neodbýt, nevynechat

  Aplikujte pětkrát denně (tj. přibližně každé 3 - 4 hodiny s vynecháním aplikace během noci) bavlněným tampónem nebo prstem.  Použijte dostatečné množství pro úplné pokrytí oparu a přibližně půlcentimetrového lemu okolní zdravé kůže. Jemně a úplně vmasírujte. Když vynecháte dávku, aplikujte ji, až si vzpomenete, a pokračujte dle pokynů. Po aplikaci krému si umyjte ruce.

 • Nepůjčovat krém

  Opary jsou nakažlivé. Svou tubu s krémem nepůjčujte nikomu jinému.

 • Zakrýt nalíčením

  Na vrstvu Zoviraxu Duo můžete po úplném zaschnutí aplikovat kosmetiku typu rtěnky. Vždy používejte nový aplikátor make-upu, jako bavlněný tampón, abyste se vyhnuli šíření infekce.

 • Pět dnů

  Zovirax Duo používejte po dobu pěti dnů. Jestliže opar přetrvává po dobu delší než 10 dnů, promluvte si s Vaším praktickým lékařem nebo s lékárníkem.

Žena před zrcadlem
Dívka před zrcadlem

Působení Zoviraxu Duo

Unikátní kombinace kortikoidu s protizánětlivým účinkem s antivirotikem pomůže předejít vývoji oparu do stádia puchýřků. Zovirax Duo zkracuje dobu trvání u již vyvinutého oparu (ve srovnání s krémem bez léčivé látky).

Více informací

Jak používat Zovirax v práci
Žena s úsměvem na tváři

Zovirax Duo - často kladené otázky

Chcete se zeptat na volně prodejný lék na léčbu oparu s dvojím účinkem? Odpovědi najdete zde.

Více informací

Žena s úsměvem na tváři